Domácí galerie

Přijďte do mé domácí galerie a vyberte si obraz, který vás chytne za srdce. Ráda vás provedu jejich příběhem a vy se tak budete moci lépe naladit na ten, který vás osloví nejvíce. Zde na této stránce si je můžete prohlédnout také. 

Oceán života 

(Akryl na plátně metodou Dot Art 45 x 100 cm; rok vzniku: 2020)

Tento obraz začal vznikat v době, kdy Venuše vstoupila do znamení Ryb, což bylo zhruba 12.1. 2020 a tvořila jsem ho do té doby, dokud se Venuše nepřesunula dále. :-) Krásná ukázka toho, že některé věci ani nezpomalíte a ani neurychlíte. S obrazy je to stejně jako s lidskými dětmi. Vyžadují respekt, trpělivost a totální přijetí. Plynutí s procesem a zaměřenou pozornost. Každý strach, každé lpění a chtění vás zpomalí a vy jste nuceni se skutečně uvolnit a poddat procesu tvoření. Vzdáme-li se sveřepé kontroly nad vnějším světem, obrátíme-li se dovnitř k naší skutečné síle, získáme mnohem více, než jsme tušili. Otevřou se před námi pokladnice darů, o kterých jsme ani nesnili a vše nám v životě pak jde více od ruky. A to je také stěžejní poselství tohoto obrazu. Tvoření bez neustálé přípravy a urputného hledání. Život, který vzniká již ze své podstaty a ne nařízením takzvaných biologických hodin, které nejsou ničím jiným než dobře maskovaným strachem ze ztráty hodnoty. Každý z nás má hodnotu již ze své podstaty, jen ji v tomto světě obejmout a nechat rozvíjet. Není třeba ji ničím dokazovat a drancovat tak své tělo a duši. Je třeba k ní přistupovat s láskou, úctou. Otevřít dveře a okna chrámu a pustit dovnitř čerstvý vzduch. Chrám začne znovu dýchat a my pochopíme, že život, v nás již bují, zpívá a raduje se. Jen se do něj ponořit a stát se jím.

Cena obrazu: 8800 Kč 

Medúza

Akryl na plátně metodou Dot Art, rozměry: 50 x 90 cm; rok 2020)

Tento obraz symbolizuje opět moře a jeho výživnou a mocnou energii. Náruč, která objímá. Náruč, která může život brát i dávat. Medúza je mořským tvorem, který je křehký, jemný a zdobí moře svou elegancí a nádhernou přítomností. Zároveň umí žahnout. Mnozí ji za to odsuzují. Ona ovšem jinak nemůže. Je opravdová a svá. Jejím tématem je skutečná láska, která umí být i přísná a nastavit zdravé hranice. Stejně tak i my bychom se neměli snažit být jen ti hodní, ale občas dát i najevo, že se nás něco dotýká a že máme také své meze. Vážit si sami sebe stejně tak, jak bychom si přáli, aby si nás vážilo i naše okolí. 

Cena: 7700 Kč 

Oheň života

(Akryl na plátně, litý akryl s technikou Dot Art; rozměry: 45 x 45 cm; rok: 2019)

Tento obraz má symbolizovat regenerativní sílu přírody, která dokáže obnovit sebe samotnou i po té nejtěžší kalamitě. Při tvoření tohoto obrazu jsem poslouchala hudbu australských domorodců a krátce po dokončení jsem se dozvěděla o pustošivých požárech v Austrálii. Takže přátelé, nic není náhoda. :-)

Cena obrazu: 2200 Kč

Probuzení vitality

(Akryl na plátně – metoda litého akrylu a akrylových teček; rozměry: 65 x 65 cm; rok 2019)

Tento obraz symbolizuje regeneraci po velké ztrátě energie a tím znovuzískání naší síly. 

Cena: 1880 Kč

Prvotní instinkt

(Akryl na plátně – metoda litého akrylu a Dot Art; Rozměry: 45 x 45 cm; rok 2019)

Obraz symbolizující vznik Vesmíru a všeho živého. Početí jako původ všeho. Záměr, který roste a zhmotňuje se. Začínáme-li něco nového, měli bychom si být vědomi našich skutečných záměrů, nejen těch logických a zdůvodnitelných.

Cena obrazu: 2350 Kč

Vejce volavky Benu

(Akryl na plátně, rok 2018; 45 x 45 cm)

Benu byl posvátný egyptský druh volavky. Tato volavka byla kvůli své záři a jemnosti porovnávána s Fénixem a byla velmi ctěna. Jméno Benu je odvozeno od egyptského slovesa veben - "zářit", "vzejít", "povstat ve skvělosti", což znamená probudit se do své skutečné podstaty. Opustit pochybnosti o svém životě a poslání a zářit. Stát se svým světlem a přestat se třást před samozvanými autoritami, které umí pouze dupat, křičet a vymáhat si pozornost. Stane-li se člověk sám sobě pochodní, neznamená to, že by nepotřeboval ostatní, spíše jde o to, že se ve věcech osobních umí vést sám. Umí sestoupit do hlubin jeskyně a prozkoumat ji. Prozkoumat i ta nejtajnější zákoutí duše musíme jen my sami, nikdo jiný to za nás neudělá. Učitelé jsou pouze průvodci, nikoli autority, které za nás rozhodnou, zda je něco dobře či špatně a zda jsme dost dobří na to, abychom si mohli říkat lidé. Klíč ke svému vývoji drží ve svých rukou každý sám. Průvodci pouze čekají, až budeme ochotni jej přijmout a rozhodneme se pro probuzení k plnému životu a potenciálu v nás. 

Cena obrazu: 1333 Kč